BĒRNIEM DROŠAS ŽALŪZIJAS 

Eiropas standarts EN 13120 + A1: 2014-04 nosaka, ka žalūzijām jābūt aprīkotām ar elementiem, kas nodrošina bērniem drošu lietošanu.

 • Drošības pasākumi, kas būtu jāievēro, ja esat izvēlējušies parasto žalūziju sistēmu ar auklām:
 • Glabājiet visas auklas un ķēdes bērniem nepieejamā vietā vai izmantojat bērnu drošības ierīces.
 • Nekad nedrīkst sasiet kopā vaļīgas auklas vai ķēdes, jo tas veido cilpas, kas rada ļoti bīstamu risku.
 • Mēbeles, kuras lieto bērni vai uz kurām var uzrāpties, jātur prom no logiem.
 • bērniem-drošas-žalūzijas

  Vislielākos draudus parasti rada žalūzijas, kas tiek darbinātas ar auklām vai lodīšu ķēdēm un kur var veidoties cilpa. Tāpēc telpās, kurās rotaļājas arī bērni, jāuzstāda žalūzijas, kas aprīkotas ar speciālām aizsargierīcēm.

  Ar vadu vadāmām, piemēram, horizontālajām žalūzijām spriegotāja funkciju uzņemas rokturis, aptinot lieko vadu. Sistēmās, kas tiek atbalstītas ar lodītēm (kas veido vienu cilpu), tiek izmantots fiksators, kurā var piestiprināt ķēdi. Aukla/ķēde fiksatorā tiek iestiprināta fiksatora montāžas brīdī, jo aukla/ķēde ekspluatācijas laikā nav izņemama.

  Žalūzijām, kas tiek darbinātas ar ķēdi vai auklu, jābūt ar viegli pārraujamu savienotāju jeb easybreak. Tas pārraus auklu, kad tiks izdarīts spiediens. Tas nekādā veidā neietekmē jūsu žalūziju darbību.

  Pie mums jūs atradīsiet arī žalūzijas, ko var darbināt bez auklas vai ķēdes. Piemēram plisētās žalūzijas, kas tiek darbinātas tikai ar rokturiem, kas savieno audumu, nodrošinot klusu un ātru darbību bez atsevišķām vadības ierīcēm. Tāpēc tās ir īpaši drošas mazajiem un atbilst visaugstākajām bērnu drošības prasībām.

  Motorizētās sistēmas arīdzan nodrošina maksimālu bērnu drošību un ir pieejamas praktiski visiem mūsu piedāvātajiem logu noformējuma veidiem. Ērti atveriet un aizveriet žalūzijas, izmantojot tālvadības pulti, viedtālruni vai planšetdatoru.

  Lai arī cik ļoti mēs sargātu savus bērnus, dažkārt pat dažu sekunžu novēršanās var sagādāt lielu bēdiņu. Tamdēļ domājam pāris soļus uz priekšu un parūpējamies par mūsu mazajiem cilvēkiem.

  bērniem-drošas-žalūzijas