BAMBUSA UN DŽUTAS PINUMA ŽALŪZIJAS

Bambusa žalūzijas ir zināmas jau izsenis. Tās bija vienas no pirmajām žalūzijām, ko cilvēks pirms daudziem gadu simtiem izgatavoja, lai pasargātu savu mājokli gan no laikapstākļiem, gan nevēlamiem skatieniem. Žalūziju pasaule ir attīstījusies līdz neiedomājamām lietām, taču vērtības nezūd. Šī veida žalūzijas joprojām ir sastopamas arī mūsdienās daudzos mājokļos. Bez tam tās var integrēt interjerā, kā ļoti modernu interjera elementu.

Kad tās izskatās vislabāk? Saulainā laikā, kad saules stari izkļūst cauri žalūziju pinumam un skaisti rotā telpu. Tas, protams, ir ideālā variantā, taču arī parastās dienās, kad nav tik saulains, žalūzijas izskatīsies ļoti harmoniski. Kas attiecas uz naktīm, kad telpā ir ieslēgts mākslīgais apgaismojums, tad tās kļūst caurredzamākas. Ja vēlaties padarīt žalūzijas mazāk caurspīdīgas, tad tās var sakombinēt ar aptumšojošajiem nakts aizkariem.

Vai bambusa/džutas pinuma žalūzijas saglabā siltumu? Bambusa izgatavotās žalūzijas lieliski bloķē siltumu, kas parasti mēdz pa logiem spraukties ārā. Ziemas periodā tas ir lielisks veids, kā saglabāt telpu ilgāk siltu.

bambusa žalūzijas

Vai šīs žalūzijas ir grūti tīrīt? Neskatoties uz to atšķirībām no tradicionālajām žalūzijām, jo tas ir dabīgs materiāls, tām nav sarežģīta kopšana. Var izmantot daudzas no tām pašām metodēm, kas nepieciešamas cita veida logu apdares veidu tīrīšanai.

Cik ilgi var kalpot? Atkarībā no tā, kur uzstādāt šīs žalūzijas un kā tās uzturat, bet bambusa žalūziju kalpošanas laiks ir aptuveni no pieciem līdz desmit gadiem.

Vai tām draud pelējums? Žalūzijas ir pakļautas pelējumam, īpaši, ja tās atrodas vietās, kur ir mitri apstākļi, piemēram, vannas istabās, virtuvēs un lievenēs. Tāpēc šo faktoru noteikti ņem vērā, izvēloties žalūzijas.

Vēl viens svarīgs fakts, ka tās var iestrādāt gan rullo žalūziju mehānismā, gan romiešu mehānismā. Kā arī žalūzijas iespējams motorizēt. Tas lieliski noder drošībai, ja ir bērni. Motorizētajām žalūzijām nav nekādu striķu vai auklu, kas mazajiem cilvēkiem pirmajos dzīves gados šķiet ļoti aizraujoši.

Noteikti dodiet iespēju bambusa žalūzijām, ja jums patīk dabas motīvi interjerā. Pasmel kādu ideju interneta tīmekļos un aiziet! Būs ļoti skaisti. :)