KĀDAS FUNKCIJAS PILDA AIZKARU AUDUMI? 

Aizkari nav tikai estētikas un interjera jautājums. Katram aizkaru audumam ir funkcija, ko tie pildīs. Protams, neizpaliek dekoratīvi aizkaru audumi, kas ir paredzēti tikai un vienīgi interjeram. Bet lielākoties cilvēki meklē praktisko guvumu. Kādas funkcijas spēj pildīt aizkars? Par to lasi vairāk šajā ierakstā.

APTUMŠOJOŠI JEB BLACKOUT AIZKARI

Lai gaisma paliek ārpusē.

Šāda veida aizkari visbiežāk tiek izvēlēti telpās, kur varētu traucēt dažādi gaismekļi, t.i. mākslīgais apgaismojums vai dienas gaisma. Ir pieejami gan daļēji, gan 100% aptumšojoši. Ar daļēji aptumšojošajiem jūs joprojām varat redzēt, vai ārā ir diena vai nakts, taču ar pilnīgi aptumšojošajiem jūs neredzēsiet pilnīgi neko. Un tās nav tikai guļamistabas vai bērnistabas, kur visbiežāk aptumšojošie aizkari tiek pasūtīti, bet arī, piemēram, studijas, kur tehniski dienas apgaismojums ir jānoslāpē. Aptumšojošie aizkari tiek austi vairākos slāņos vai ar aptumšojošu oderi, tamdēļ spēj pildīt šo funkciju. Krāsu gamma ir plaša un arī rakstu izvēle ir dažāda.

Padoms: pārliecinieties, vai aizkari ir pietiekami gari un plati, lai nosegtu visu logu un gaisma nenāktu pa šķirbām iekšā telpā.

aptumšojoši-aizkari
sauli-atstarojosi-aizkari

GAIMSAS ATSTAROJOŠI

Šiem aizkariem ir sudraba, spīdīga odere/pārklājums, kas atstaro saules starus. Tie palīdzēs vasarā telpu saglabāt vēsu. No ārpuses tie vizuāli izskatās pēc follija. Ideja ir tāda, ka spīdīgais materiāls atstaro saules starus, tāpēc tiem nav iespējas iekļūt mājoklī un pārvērsties siltumenerģijā. Kas nozīmē to, ka gaisa kondicionierim gada karstajos mēnešos nebūs jādarbojas tik bieži, un jūs ietaupīsiet naudu par elektrības rēķinu.

UGUNSDROŠI

Šādi aizkari lielākoties tiek izmantoti komerciāliem uzņēmumiem, kā piemēram, slimnīcās aprūpes namos, skolās un viesnīcās. Nereti ugunsdroši aizkari tiek izvēlēti, kā skatuves aizkari. Ja kādā ēkā izceļas ugunsgrēks,  ugunsdrošie aizkari neaizdegsies, neizkusīs un nepilēs pat tad, ja tie tiks pakļauti atklātai liesmai. Ugunsdrošus materiālus parasti apstrādā ar ķimikālijām, kuras, aktivizējoties ugunsgrēkam, pašas nodziest. Pats materiāls ir arī karstumizturīgs, kas samazina ugunsgrēka izcelšanās vai izplatīšanās riskus. Neviens audums nav 100% ugunsdrošs, taču, pateicoties īpašām šķiedrām, kas tiek ieaustas materiālos, un ķīmisko apstrādi, daži ir vairāk ugunsdroši nekā citi. Lai atrastu sev piemērotāko variantu, aicinām jautāt mūsu konsultantiem. 

ugunsdrosi-aizkari
skanu-izolejosi-aizkari

AKUSTISKI

Ja meklējat aizkarus mājai, birojam, sanāksmju telpai vai atvērtā tipa birojam, risinājums var būt akustiskie aizkari, tautā saukti arī par skaņas izolējošiem aizkariem! Mūsu piedāvātie akustiskie aizkaru audumi ienesīs telpā unikālu estētikas, akustikas un gaismas apvienojumu.

Ir šaubas, vai jums ir nepieciešami skaņas izolācijas aizkari? Tas ir atkarīgs no jūsu situācijas. Tomēr tas var daudz palīdzēt dzīves baudīšanai, ja dzīvojat pilsētā. Akustiskie aizkari absorbē skaņas vibrācijas. Lielākā daļa trokšņu mājoklī iekļūst caur logiem – tās ir garāmbraucošas automašīnas, rejoši suņi, kaimiņi, utt.  Jūs paši varat radīt mieru telpā. Kas attiecas uz audumu, tas fiziski neatšķiras no visparastākā aizkaru auduma. Atšķirība ir tā, kā tas tiek ražots. Jo biezāks audums, jo labāk tie spēj absorbēt skaņas viļņus. Jo vairāk auduma, jo vairāk virsmas ir skaņas viļņu absorbēšanai. Tamdēļ ir vēlams izvēlēties aizkarus no grīdas līdz griestiem.

MITRUMIZTURĪGI

Visbiežāk mitrumizturīgus aizkarus izmanto dušas telpām. Šie dušas aizkari palīdz uzturēt vannas istabu tīru, novēršot ūdens izšļakstīšanos no vannas zonas vai vannas Tos ir ērti uzturēt un kopt. Un jā, arī pie mums ir atrodami klasiski dušas aizkari bez apdrukām.

ILGTSPĒJĪGI AIZKARI

Papildus tam, ka aizkari ir izvēlēti, lai pildītu kādu funkciju, aizkarus var izvēlēties arī ilgtspējīgus jeb otrreiz pārstrādātus. Labāka vide un pasaule sākas no mums pašiem, tamdēļ tādā veidā jūs varat izvēlēties aizkarus no pārstrādātiem materiāliem. T-kreklu ražošanas atlikumi ir lieliski piemēroti pārstrādātas kokvilnas ražošanai. Un vecās PET pudeles, no kurām viegli var izgatavot jaunas dzijas. Un vizuāli šie aizkari, protams, izskatās tieši tāpat, kā jebkurš cits audums. 

ilgtspejigi-aizkari