PARASTĀS RULLO ŽALŪZIJAS VAI KASEŠU ŽALŪZIJAS?

Žalūzijas ir radušās jau ļoti sen. Tikai sākotnēji tās tika veidotas no koka vai niedrēm. Mūsdienās tās ir pieejamas no visdažādākajiem materiāliem, dažādos veidos, krāsās un noformējumos.

Veidi, kā rotāt savu logu, ir visdažādākie, taču  šajā rakstā mēs parunāsim par parastajām rullo  vs kasešu žalūzijām.

kasešu žalūzijas gaišā krāsā

Louvolite rullo žalūzijas

Kas ir rullo žalūzijas?

Parastās rullo žalūzijas ir viens no praktiskākajiem logu noformējuma variantiem ar zemām uzturēšanas izmaksām un vieglu kopšanu.  To darbības princips ir vienkāršs. Audums, kas aizklāj logu, tiek iztīts vai satīts atpakaļ uz žalūzijas mehānisma caurules, izmantojot ķēdes vadības mehānismu.

Gaismas kontrole. Rullo žalūzijas daļēji vai pilnībā bloķē saules gaismu (atkarībā no izvēlētā veida un materiāla). Jūs paši varat kontrolēt, cik daudz gaismas vēlaties ielaist mājoklī. Rullo žalūzijas “diena-nakts” tiek gatavotas no diviem blīviem audumiem, kam ir atšķirīga gaismas caurlaidība. Šāda tipa žalūzijas ir divkāršas, un, kolīdz tās atrodas vajadzīgā pozīcijā, strīpas viena otru pārklāj, tādējādi gaismas daudzums tiek pielāgots saskaņā ar katra vēlmēm.

Izturība. Rullo žalūzijas ir īpaši izturīgas, jo parasti tiek apstrādātas tā, lai tās būtu UV izturīgas; tādā veidā tās tiek pasargātas no nodiluma vai izbalēšanas.

Vienkārša darbība. Rullo žalūzijām ir viegls darbības mehānisms. Tās var darboties ar atsperu palīdzību, auklu vai motorizēti. Ar auklu darbināmas un motorizētas rullo žalūzijas var atvērt un aizvērt vairākas žalūzijas vienlaikus. Nav nepieciešams darbināt katru žalūziju atsevišķi, tāpēc tās ir piemērotas grūti sasniedzamiem logiem. Ir arī tādas rullo žalūzijas, kuras velk no apakšas uz augšu. Tās lieliski ir piemērotas labierīcībām vai vannas istabai.

Estētika. Tās lieliski pieguļ un nekur nav lieka, nevajadzīga auduma. Krāsu, motīvu, audumu izvēle ir bezgala liela, tāpēc logus lieliski var pieskaņot pārējam interjeram. Rullo žalūzijas ir piemērotas gan mājām, gan publiskām telpām un birojiem.

kasešu žalūzijas gaišā krāsā

Kasešu žalūzijas, mūsu projekts

Elastība. Ja līdzšinējais mehānisms strādā labi, tad žalūzijas var atsvaidzināt, nomainot citu audumu.

Kopšana. Gan kasešu žalūzijas, gan parastās rullo žalūzijas ir ērti kopt un saglabāt svaigi tīras ikdienā. Lielākoties materiāls ir ūdens izturīgs un kādas “šmuces” gadījumā, tās ērti var nomazgāt ar ziepjūdeni. Ikdienā sausā tīrīšana ar putekļusūcēju, izsūcot vietas, kur visvairāk krājas putekļi.

Ar ko tad atšķiras parastās rullo no kasešu žalūzijām?

Ar stiprināšanas veidu. Kasešu žalūzijas stiprinās pie loga rāmja. Tas nozīmē, ka gaisma nespēj iekļūt pa spraugām, kas parasti ir starp logu un parasto rullo žalūziju. Tāpat arī gada aukstajos mēnešos siltums tik ātri neizplūst pa loga rūtīm, kad žalūzijas ir aizvērtas.

Tā kā kasešu žalūzijas ir savienotas ar logu, tad to pluss ir vieglā lietošana, kad ir vēlme izvēdināt telpu, taču gribas saglabāt privātumu vai neielaist dienas gaismu.

Secinājumi

Kad būsiet izlēmuši par konkrēto žalūziju veidu, jums atliek tikai izdomāt krāsu un auduma izvēli. Kā arī darbības veidu – motorizētas vai manuāli vadāmās. Rūpīgi jāveic mērījumi un jāsazinās ar mums. Ļoti labprāt palīdzēsim, ja rodas kādi jautājumi.

Vairāk par žalūzijām