neitralas_zaluzijas

Neitrālie toņi interjerā

Varbūt esat nesen pārvākušies un vairākas nedēļas dzīvojat ar pagaidu interjeru un tam piederošām krāsām? Tad visiem labi zināmais teiciens, ka nekas nav ilgāks par “pagaidām”, ir gaužām patiess.  Bet bieži vien iemesls darbu atlikšanai ir tas, jo  nav ne jausmas, no kura gala, lai sāk. Šis raksts būs par to, ar ko sākt un akcents uz foršajiem neitrālajiem toņiem. 

Neitrālie toņi, piemēram, pelēks, bēšs un taupe ir pastāvīgi populāra izvēle gan modernam, gan klasiskam interjeriem. Ar neskaitāmi daudz dažādām opcijām, no kurām izvēlēties, neitrālie toņi vienmēr efektīvi iederēsies gandrīz jebkura stila interjerā –  gan laikmetīgā īpašumā, gan mūsdienīgā vidē. 

žalūzijas neitrālos toņos

Vērojot mūsu klientu izvēli attiecībā uz aizkariem vai žalūzijām, tad tā nereti krīt tieši uz neitrāliem toņiem. Un mēs viņus saprotam. Izvēloties logu noformējumu vadoties pēc modes tendencēm, žalūzijas vai aizkarus nāksies mainīt pavisam drīz. Tāpat arī koši un izteiksmīgi toņi ātri apniks. Vai nomainot logu vizuālo tēlu, var nākties mainīt visas pārējās mēbeles, jo tās vairs nepiestāv jaunajam logu dizainam.

Mūsuprāt, ar neitrāliem toņiem ir vieglāk sadzīvot — tāda maiga miera sajūta, ko tie spēj iedvest telpā. Labi izstrādātas neitrālas krāsu shēmas ir mūžīgas, elegantas un nomierinošas, nodrošinot patīkami klusu fonu mūsu aizņemtajai mūsdienu dzīvei. Tomēr ne vienmēr ir tik vienkārši, kā cilvēki domā. Nepārdomāta izvēle, nepievēršot uzmanību detaļām, telpu var padarīt apnicīgu un sprastu. 

Ja savai mājai esat izvēlējies neitrālu paleti, tad vēlams padomāt par detaļām, kas spēs atdzīvināt interjeru. Šeit būs dažas vienkāršas vadlīnijas, kas jāievēro:

1. SĀCIET AR TO, KAS JAU IR

Logu noformējums parasti ir viens no pēdējiem elementiem, kas jāpievieno telpai. Tas bieži vien ir pēc tam, kad jau ir izvēlēts, piemēram, grīdas segums vai virtuves skapji vai darba virsmas, tāpēc, izvēloties žalūzijas vai aizkarus, ņemiet vērā to, kas jau ir telpā.

Izveidojiet “moodboard” ar dažādiem materiāliem un krāsām, kas jums jau atrodas telpā. Kad tas ir izdarīts, jūs droši varat spēlēties ar dažādiem audumu un krāsu paraugiem, lai izdomātu vairākas iespējas, kam sinerģija būtu labāka.

vēlmju dēlis neitrālos toņos

2. IZVĒLIETIES TOŅUS, KAS HARMONISKI SADARBOJAS

Ne visas neitrālās krāsas ir vienādas, tāpēc, veidojot uz tām balstītu krāsu paleti, pirmā lieta, kas jums jāņem vērā, ir to pamatā esošais tonis. Tas var būt sarkans, dzeltens, pelēks, zaļš vai ceriņkrāsas. Vizualizējiet telpu, kuru vēlaties izveidot, un pēc tam izvēlieties krāsas, kurām ir kopīgs apakštonis, jo tās parasti būs vieglāk saskaņot.

krāsu palete

3. KAM BŪS AKCENTS TELPĀ?

loga arka ar žalūzijām

Šeit tas ir logs un tajā iebūvētais sēdeklis, bet citā mājoklī tas varētu būt kamīns, neparasts mākslas darbs vai mēbele. Žalūzijas nodrošina lielisku skatu uz āru, taču vajadzības gadījumā tās var nolaist, lai nodrošinātu privātumu. Ir vērts atzīmēt, ka žalūziju krāsa ir tumšāka nekā paklājam un loga sēdeklim –audumam patiesībā ir smalkas melnas svītras. Tas nodrošina toņu kontrastu un rada interesantāku dinamiku nekā tad, ja tas būtu precīzi pieskaņots citām mīkstajām mēbelēm. Tas saskan arī ar dažiem citiem melnajiem akcentiem telpā.

5. PIEVIENOJIET KONTRASTA ELEMENTUS

žalūzijas guļamistabā

Neitrālas krāsas pēc būtības ir klusas un nomierinošas, taču, ja strādājat ar šāda veida krāsu paleti, ir ieteicams kaut kur telpā ieviest krāsu akcentus, pretējā gadījumā interjers var nedaudz sastingt. Šeit to nodrošina melnā lampa, taču tie var būt aizkari, žalūzijas, paklājs, neparasta mēbele vai glezna. 

 

Lai skaists mājokļa pārvērtību process!  

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *