PADOMI AIZKARU STANGU IZVĒLĒ

Veidojot logu noformējumu, nereti aizkarus stangas tiek atstātas novārtā un tiek izvēlētas neatbilstoši izvēlētajiem aizkariem. Bet tieši no stangām ir atkarīgs, cik labi aizkari izskatīsies un cik ērti tos būs virināt. Tāpēc vēlamies Tev dot pāris ieteikumus, kas Tev palīdzēs pieņemt pareizo izvēli.

KĀ NOTEIKTI ĪSTOS IZMĒRUS?

Cik plata un augsta ir loga aila?

Tā jūs noteiksiet, cik daudz auduma būs nepieciešams aizkariem un cik liels svars jāiztur aizkaru stangai – tikai tad varēsiet izvēlēties piemērotāko aizkaru stangas veidu, materiālu, diametru un stiprinājumus. Te varbūt nevajag ieciklēties uz lētāko variantu, jo, ja aizkari ir smagi, tad pie lētākā varianta aizkaru stanga var ātri pievilt.

Kāds ir telpas griestu augstums, un cik liels ir attālums no loga ailas līdz griestiem?

Ja attālums līdz griestiem ir mazs, tad labāk izvēlēties pie griestiem stiprināmu stangu. Jebkurā gadījumā vienmēr labāk aizkarus stiprināt tuvāk griestiem, lai telpu vizuāli paplašinātu.

Проект штор

Cik plata ir siena, kurā atrodas logs?

Ja ir vēlme logu vizuāli palielināt, jāizvēlas stanga, kas ir krietni garāka par logu, piemēram, no sienas līdz sienai, – lai aizkari aizklātu ne vien loga ailu, bet arī visu sienu, tādējādi it kā paplašinot telpu.

Cik dziļa ir palodze?

Šauras palodzes gadījumā aizkaru stangai nav jāpievērš tik liela uzmanība, taču, ja palodze ir plata un uz tās iecerēts, piemēram, likt puķupodus, tad stanga jānostiprina tālāk no loga, lai augi neiespiestos aizkaros – tātad aizkarus vajadzēs stiprināt vai nu pie griestiem, vai uz garākiem kronšteiniem pie sienas.

Vai radiatori ir zem palodzes?

Aizkaru stangai jābūt tik tālu no loga sienas, lai aizkari neuzsēstos ne uz palodzes, ne uz radiatoriem, bet brīvi kristu pāri.

KONSTRUKCIJAS

Plastmasas sliedes

Viengabala konstrukcija no plastmasas, kurā iestrādāta viena, divas vai trīs sliedes. Tas ir salīdzinoši lēts risinājums, bet būs neērtības vairākiem aizkariem, jo sliedes atrodas ļoti tuvu viena otrai, līdz ar to aizkari var ķerties.

Alumīnija profili

Profili sastāv no sliedēm, slīdelementiem un āķīšiem. Alumīnija profili ir izturīgi un iespējams iegūt visdažādākās formas: arkas un ovālus, tāpēc šis ir labs risinājums nestandarta situācijām.  Tie ir viegli un ērti piestiprināmi arī atsevišķi.

Apaļās stangas

Vispopulārākais risinājums ir apaļas stangas, kas darinātas no metāla vai koka. Šīm stangām var lietot gan riņķus un knaģus, gan lentes un āķīšus, gan audumā iestiprinātus riņķus. Komplektācijas atšķiras. Izvēlētos apaļo stangu, jāņem vērā tās diametrs. Stanga ar 6 mm diametru piemērota pavisam viegliem aizkariem, 12 mm stanga derēs plāniem aizkariem, 19–20 mm izturēs vidēju svaru, bet 25–35 mm diametrs vajadzīgs smagām drapērijām.

aizkaru-sliede
aizkaru-stanga-zelta

Stiprināt pie griestiem vai pie sienas?

Pie griestiem var stiprināt: plastmasas sliedes un alumīnija profilus, apaļās stangas un troses

Pie sienām var stiprināt: apaļās stangas, troses un profilus.

Vairāk par stangām lasi šeit.

Bloga raksti

ka-pareizi-nomerit-aizkarus
berniem-drosas-zaluzijas
meklējam-darbiniekus

Meklējam darbiniekus!

kā kopt aizkarus
koka-zaluziju-toni
egger

EGGER audumu jaunumi

audumu-jaunumi

Mendola audumu jaunumi

aizkari-kobe
voightman-aizkaru-audums